• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://plus.google.com/u/0/+MuhsinDemirtaşDuaFM/posts
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 3°

Anasayfa

Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Mekânların en hayırlısı mescitlerdir, en şerlisi de çarşılardır.” (Hadîs-i Şerîf, Feyzu’l-Kadîr)
“Kulun ilk hesaba çekileceği şey namazıdır. Şâyet kul namazını tam yapmışsa, namazı(nın sevâbı) ona tam yazılır. Tam yapmamışsa (kılmadığı veya kabul edilmeyen farzları tamamlamak için) Allâhü Teâlâ şöyle buyurur: Kulumun (defterinde) nâfile namaz bulabiliyor musunuz?” (Hadîs-i Şerîf, Mecmau’z-Zevâid)
21.09.2016
21.09.2016
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Âdemoğlunun iki vâdî dolusu malı olsaydı, muhakkak üçüncüsünü de isterdi. Âdemoğlunun karnını ancak toprak doldurur. (Bununla beraber) Allâhü Teâlâ tevbe edenin tevbesini kabûl eder.”(Hadîs-i Şerîf, Müsned-i Ahmed)
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “İsteyerek, içinden gelerek ‘Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemîn’ diyen kimseye, bundan dolayı otuz sevap yazılır ve onun otuz günahı silinir. (Hadîs-i Şerîf, Müsned-i Ahmed)
19.09.2016
19.09.2016
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Kabir ya cennet bahçelerinden bir bahçe veya cehennem çukurlarından bir çukurdur.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Düşmanınızdan kurtaracak, rızkınızı bollaştıracak şeyi size haber vereyim mi? Gece ve gündüz daima Allâh’a duâ ediniz. Çünkü duâ müminin silahıdır.” (Hadîs-i Şerîf, Müsned-i Ebû Ya’la)
19.09.2016
19.09.2016
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Gecede bir vakit vardır ki şâyet bir Müslüman kul o vakte rastlar da Allah’tan bir hayır isterse, Allah ona dileğini mutlaka verir. Bu vakit her gecede vardır.” (Hadîs-i Şerîf, Müsned-i Ahmed)
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Din ve dünyâ işlerinde güvenilir olması kişiye saâdet (bahtiyarlık) olarak yeter.”(Hadîs-i Şerîf, Kenzü’l-Ummâl)
19.09.2016
19.09.2016
Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Allah yolunda öldürülen şehittir. Allah yolunda ölen de şehittir.” (Hadîs-i Şerîf, Sahîh-i Müslim)
“İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır. İnsanoğluna belini doğrultacak birkaç lokma kâfîdir. Mutlaka yemesi gerekirse, midesinin üçte birini yemeğe, üçte birini içmeye,üçte birini de nefes alıp vermeye bırakmalıdır.”(Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)
19.09.2016
04.06.2016
 2  ...