• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Mehmet Barlas
Hiç seçim kazanamayan muhalefetin lideri olmanın zorlukları
06/01/2016

Kılıçdaroğlu'nun dünkü CHP grup toplantısında yaptığı konuşmayı izlerken, bu durumun yansımalarını hissetmemek mümkün değildi. 
Mesela yeni Anayasa arayışları ve başkanlık konusuna değinirken "Erdoğan takıntısı"nı seslendirmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Olamayacaksın kardeşim, olamayacaksın" diyerek gönderme yapması gerçekten trajikomik bir ruh haletinin göstergesi değil miydi?

Bari saz da çalsın 
Eğer siyasi gerçekleri görebilse ve halk oyu ile Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın 1982 Anayasası'nın verdiği yetkilerle bir "Başkan"dan daha güçlü ve etkili olduğunu kabullenebilse, "Olamayacaksın kardeşim" demek yerine herhalde "Fazlasıyla oldun kardeşim" derdi.
Aslında bütün bu tablolara alıştık. Aynı söylemleri HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak meydanlara çıkan Demirtaş'ın da seslendirdiği hatırlardayken, Kılıçdaroğlu'nun da bu söyleme takılması olsa olsa CHP'nin açmazını yansıtmaz mı? Kılıçdaroğlu'nun bundan sonra yapması gereken herhalde bir televizyon programında saz çalarak, Demirtaş'ı bu noktada da geçmeye çalışması değil midir?

Yazının devamı için tıklayın >>


507 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Çok gecikerek olsa da uyandık artık - 02/04/2016
Çok gecikerek olsa da uyandık artık
Bunlar yorumcu değil falcı olsaydı sorun çıkmazdı - 29/12/2015
Gelecekte olabileceklere dönük tahminleri seslendirmek için seçebileceğiniz mesleklerden biri "Falcılık" ise diğeri de "Yorumculuk" değil midir?
Gerçekler dünyasından ancak şiirlerle kaçılabilir - 27/12/2015
Dünyanın gerçeklerini ve global denge hesaplarını görmezden gelip ulusalcı dürtülerle kendinizi sanal bir dünyaya taşırsanız, belki moral kazanırsınız ama gerçekler değişmez...
Demirtaş bundan sonra da Trump ile buluşmalıdır - 23/12/2015
Bazı kişileri ve olayları olması gerekenden fazla ciddiye almıyor muyuz?
Zamanı müsrifçe harcayanları sonunda zaman harcar - 22/12/2015
Toplum olarak "Zaman müsrifi" olduğumuzu söylersek, hata etmiş olmayız...