• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Fatma Tuncer
İki tür yalnızlık
29/12/2015

Karanlıktı burası ama arınmıştı hayatımız.

Dünyaya dair entrikalardan haberdar değildik,

Hayatı olduğu gibi saf ve temiz zannederdik. Yalnızdık ama mutsuz ve umutsuz değildik.

Yaşadığımız dünyada ise

Ne zaman düşsek

Ne zaman umutsuzluğa kapılsak

Ve ne zaman atılsa yüreğimize bir taş

Yine yalnızlığa çekiliriz. Yalnızlık üzerimize çektiğimiz bir zırh gibidir… Sanırız ki tıpkı anne karnında olduğu gibi kendimizi karanlık bir odaya kapatsak hiçbir taş değemeyecek bize.

İnsanlar göremeyecek

Hiçbir hain el uzanamayacak

Kulaklarımızı tırmalayan o seslerden uzak kalacağız

Yalnızlığın bizi acıdan koruyabileceğine inanırız. O yüzden, acıyla karşılaştığımızda çekiliriz kenara. Sorduğumuz sorulara kendimizce cevaplar arar, kendimizle bir yol buluruz. Atılan taşları çıkarabilmek için uzanır ve kendi yağımızla kavrulmaya çalışırız. Fakat dünya ile ünsiyet kurmuşuzdur bir kere yalnızlığın en yoğun noktasında yeniden doğrulur ve topluma katılırız.

Dışarıda ellerindeki taşlarla bekleyen adamlar vardır, hangi taşın hangi yandan geleceğini bilemeyiz. Yüreğimize değmesin diye ellerimizi göğsümüze bastırır ve yola devam ederiz.

Sonra alışırız taşlara. Açılan yaraları onarmaya devam ederiz.

YAZININ DEVAMI >>>>>>> 317 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Onu bir daha görebilir miyim? - 27/01/2017
Gözlerime bakıyor ve beni tanımaya çalışıyordu. Artık emin ellerdeydi, sokaktan karakola oradan da yetimhaneye gidecek ve yaşamının önemli bir bölümünü burada geçirecekti.
Masal gibi hayatlar - 02/04/2016
Kadın gözlerini duvardaki fotoğrafa dikmiş bakıyordu. Mıhlanmış bir heykel gibi uzun süre o vaziyette bekledi. Sonra olduğu yere oturdu ve derin düşüncelere daldı.
Kitabını anlamayan Müslüman - 06/01/2016
Okumayan bir toplum değiliz fakat neyi okuyacağımız konusunda yetersiz kalıyoruz. Elimize geçen kitabın içeriğine hiç bakmadan okuyoruz, işe yarasın yaramasın her bilgiye ulaşıyor ve zihnimizi çöplüğe çeviriyoruz.
Savaşın getirdiği yıkım (1) - 27/12/2015
BİR kurumda temizlik elemanı olarak çalışan hanımefendi, elindeki paspası hızla çekiyor ve “Ruslar bizimle savaşacakmış, ben buna güler geçerim.
Tahterevalli misali insanlar - 23/12/2015
Menfaatçi insan, tıpkı tahterevalli gibidir, fayda umduğu kişiye göre şekil değiştirir. Değer algısı yoktur, bugün doğru dediğine yarın yanlış der, bugün kabul ettiği şeyi yarın reddeder.
Duygusal bir toplumuz - 22/12/2015
Yıllar önce yazar bir beyefendi okuyucuyla ilgili duygularını şöyle ifade etmişti: “Romanlarımda dramatik olayları ele alıyorum.
Aynanın öteki yüzü - 21/12/2015
Yoldan geçerken başınızı çevirip kahvelerde ömür tüketen insanlara baktınız mı hiç?