• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Fatih Altaylı
Maç başlamadan takım mı yuhalanır
23/12/2015
Bu sezonun en hoş futbolunu oynadılar bence. Hamit iyileşirse ve-veya Donk gelirse sorunlar yarı yarıya azalır. Bir kaç transferle şahane olabilir. 

Donk gelecek mi sizce?
Oyuncu gelmek istiyor. Kasımpaşa Yönetimi’nin de bu transfere olumlu baktığını biliyorum. Kasımpaşa’nın fahiş olmayan talepleri var. Bu karşılanırsa iş biter. 

Ben Galatasaray taraftarının sıkıntılı bir taraftar olduğunu düşünüyorum. ‘İyi gün dostu’ gibiler. Kötü günde pozitif enerji vermiyorlar. Eski Ali Sami Yen seyircisi profilinin değiştiğini düşünüyorum. Sizce?
Taraftarımız ne yazık ki çok ama çok kötü bir havaya girdi. Profil değişikliğini ilk olarak Olimpiyat Stadı’na gittiğimiz dönemde hissetmiştik. Bugün de bunu görüyoruz. Türkiye değişirken Galatasarday taraftar profilinin değişmesi çok normal. Ama Allah aşkına bu kadar da kötü olunmaz. Takım sahaya çıkıyor, yuhalamaya başlıyorlar. Ulan o zaman gelme maça. Maçın sonunu bekle. Kötü oynamışsa, bu kulübe yakışmayacak bir futbol oynamışsa yuhala. Ama maç başlamadan takımın moralini bozmak ne? 

Bakın size şunu söyleyeyim. Futbolcununun performansında antrenör yüzde 30-40 etkiliyse medya ve taraftar da yüzde 50-60 oranında etkilidir. Galatasaray taraftarı takımı bozar hale geldi.
"BİR TEK POLAT'A YÜKLENİLİYOR"
Eski başkanlar Adnan Polat ve Ünal Aysal karşılıklı atışıyorlar. İki başkan arasında bir kıyaslama yapar mısınız? 
Polat’ın söylediklerinin yüzde 95’i doğru. Ama birisi çıkıp Adnan Polat hakkında konuşsa onun da yüzde 90’ı doğru olur. Kimse hatasız değil. Beni rahatsız eden başkan düzeyinde böyle açıklamaların yapılıyor olması. Adnan Polat’a kızamıyorum aslında. Herkesin hataları var ama bir tek Adnan Polat’a yükleniliyor. Çünkü Polat’ın da bahsettiği ‘Liseci’ grup, kendi adamlarının hatalarını örterken Polat’ın veya mektepsiz başkanların hatalarını sürekli gündemde tutuyor. 

Bu Galatasaray camiasını anlamakta bazen zorlanıyorum. Bu kulübün gelmiş geçmiş en başarılı başkanlarından biri olan Faruk Süren’den nefret ederler hala. Adnan Polat’a demediklerini bırakmazlar. Ama bazılarının dokunulmazlığı vardır sanki. 

Ünal Aysal’ın ise hiç konuşma hakkı yok. En rahat zamanda ve gelirlerin en yüksek olduğu dönemde başkan oldu. Stat bitmiş, yıllık gelir katlanmış, Galatasaray’ın en rahat ve ekonomik olarak kendini toparlayabileceği dönemde başkan oldu. Ama bu şansı heba etti. Şimdi çıkmış “Aldığım kadar borçla bıraktım” diyor sanki marifet yapmış gibi. 18 bin kişilik Ali Sami Yen’le localarıyla, 55 bin kişilik Arena’nın gelirleri aynı mı? TV gelirleri aynı mı? “O ibra edilmedi, ben edildim” diyor. Kerhen edildi. Adnan’a yapılan ayıp tekrarlanmasın diye. Kulübü batağa sürükledi sonra da kaçtı Ünal Aysal. Yarı yolda kaçan ilk ve tek başkandır. Şunu da söyleyeyim, nur içinde yatsın, Özhan Abi’nin kulübün bu hale gelmesinde çok yanlışları var.
"KAPASİTE VAR AMA ADAY YOK"
Bu hafta Sportürk’te Hayri Kozak, geçen hafta yazdığınız “G.Saray başkan bulamaz” cümlesi üzerine “Niye bulamasın ki, Fatih Altaylı olur” dedi. Ne diyorsunuz? 
Hayri Ağabey latife etmiş sağ olsun. “Galatasaray’a başkan olabilecek kapasitede adam yok” demiyorum ki ben. ‘Kimse aday olmuyor’ diyorum. Ali Dürüst olmuyor. Faruk Süren olmuyor, zaten olsa liseciler yapmadıklarını bırakmazlar. Galatasaray’da yıllardır durum bu. Bir sürü zengin, iyi yönetici, saygıdeğer Galatasaraylı var ama başkan olmak gibi bir istekleri yok. Mesela İnan Kıraç. Rahmetli kayınpederi hayattayken ‘O yüzden olmuyor’ denirdi. Sonrasında da olmadı. Mesela Şarık Tara. Şarık Abi de bir gün bile bu işlere merak sarmadı. Halit Narin bir başka örnek. Yanından geçmedi. Galatasaray Başkanları, kulüp başkanlığı koltuğunu kendi işleri için basamak yapmazlar. O yüzden de işadamları genelde uzak durur. Bakın her kulübün başkanı zenginleşirken, Galatasaray Başkanları Galatasaray’a ayırdıkları mesai yüzünden işlerini batırdılar. Alp Yalman başkanlık yaparken işi battı. Keza Faruk Süren. Özhan Canaydın rahmetli. Mehmet Cansun. Bir Adnan Polat, bir de Ünal Aysal batmadı galiba. İnşallah da batmazlar. 

Benden başkan olur mu? Olmaz. Çünkü 15 yıla yakın süredir yönetimlere uzağım. Bu iş devamlılıktır. Yönetimde yer alacaksın, basamak basamak tırmanıp Başkan olacaksın. Mesela Ali Dürüst Başkan olur. Altında çalışanlar silsileyi devam ettirir. G.Saray’ın her konusunu biliyorum ama içinde olup bilmek başka şey.
 


233 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Siyah çayın en iyisi dünyada 2 yerde yetişir - 02/04/2016
Siyah çayın en iyisi dünyada 2 yerde yetişir
Polat, Aysal’dan kat be kat başarılı - 06/01/2016
Camia “Susun” dedikçe Aysal ve Polat konuşmaya doyamıyor.
BMW’ye B serisini vermiş, karşılığında X6 serisini almış - 27/12/2015
Benim kullandığım GLE 350d Coupe 4matic’in fiyatı 480 bin TL civarında.
4 serisinin en güzeli ama içi hep aynı - 21/12/2015
BMW 420, serinin en güzel otomobillerinden. Özellikle arkadan görünüşü gerçekten şahane