• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Mehmet Barlas
Demirtaş bundan sonra da Trump ile buluşmalıdır
23/12/2015

Örneğin HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yurtdışındaki ziyaretleri, Brüksel'den Washington'a uzanan, şimdi de Moskova'yı kapsayacağı söylenen yolculuk rotası, bazılarımızı sanki fazlaca endişelendiriyor. 

Unutuldu mu? 

Türk seçmeninin oyları ile TBMM'ye giren HDP'nin Kandil ile dış başkentler arasında kendisine yer araması ve belediyeciliği hendeklerde bulması acıklı bir durum değil midir? Demirtaş'ın "Bütün Türkiye'nin partisiyiz" diyerek HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olması hâlâ hatırlardayken, bütün Türkiye'yi karşısına alan bir siyaset izlemesi onun siyasi felsefesinin "Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür" çizgisinde olduğunu göstermiyor mu? 

Trump'a gitmelidir 

Bana göre Demirtaş bundan sonra Brüksel'e, Moskova'ya uzanan yolculuklarını bırakmalıdır... Onun dış dünyada kendisine en yakın olarak bulacağı siyasetçi Donald Trump'tır... Demirtaş'ın Trump ile kuracağı diyalog onun, Trump'ın hayranı olan Putin nezdindeki itibarını da artırır... Bu açıdan Cumhuriyetçilerin Başkan aday adayının kampanya programına bakmalı ve yolculuklarının rotasını ona göre uyarlamalıdır. 

Yazının devamı için tıklayın >>


268 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Çok gecikerek olsa da uyandık artık - 02/04/2016
Çok gecikerek olsa da uyandık artık
Hiç seçim kazanamayan muhalefetin lideri olmanın zorlukları - 06/01/2016
İktidara bir türlü alternatif olamayan ve her seçimden yenik çıkan muhalefet partisinin lideri olmak gerçekten kolay değil...
Bunlar yorumcu değil falcı olsaydı sorun çıkmazdı - 29/12/2015
Gelecekte olabileceklere dönük tahminleri seslendirmek için seçebileceğiniz mesleklerden biri "Falcılık" ise diğeri de "Yorumculuk" değil midir?
Gerçekler dünyasından ancak şiirlerle kaçılabilir - 27/12/2015
Dünyanın gerçeklerini ve global denge hesaplarını görmezden gelip ulusalcı dürtülerle kendinizi sanal bir dünyaya taşırsanız, belki moral kazanırsınız ama gerçekler değişmez...
Zamanı müsrifçe harcayanları sonunda zaman harcar - 22/12/2015
Toplum olarak "Zaman müsrifi" olduğumuzu söylersek, hata etmiş olmayız...