• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://plus.google.com/u/0/+MuhsinDemirtaşDuaFM/posts
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 13° 7°
Muhsin Demirtaş
destek@muhsindemirtas.com.tr
Enver Ağabeyin Ardından
22/12/2015

Kendisini Yakinen Tanımamakla Beraber Hemen Her Alanda Vatanımıza ve Milletimize Yapmış Olduğu Hizmetlerle Kendisini Hep Ailemizden Biri Olarak Gördük Tanıdık ve Sevdik. Bugün de Ailesinin ve Sevenlerinin Acısını En Kalbi Duygular İle Paylaşmaktan Ayrıca Onur Duyuyorum.

Bugün Dinimi Öğrenmemde Namazımı Hakkı İle Eda Etmemde Komşularıma Nasıl Davranacağıma Varıncaya Dek Edindiğim Bilgilerde Sayın Enver Ören Beyefendinin Tartışmasız Katkısı Çok Büyüktür.

Evlerimize Giren Gazetelerinden İslami Bilgileri Öğrendik Evvela.

Tarih Şuurunu ve Ecdada Sahip Çıkmanın Bilincini O ve Onun Gazetesinde Çalışan Çok Kıymetli Hocalardan Yazarlardan ve Araştırmacılardan Öğrendik Yıllar Boyunca.

Türkiye Gazetesinin Yaşı Benim Yaşımdan Daha Büyük. Bu Gazete ve Bu Gazeteye Emek Verenler 40 Seneden Fazladır Bu Memlekete ve Bu Aziz Millete Onurla Şerefle Yılmadan Yıkılmadan Hizmet Ettiler. Allah (celle celaluhu) Hepsinden Razı Olsun.

Sayın Enver Ören Beyefendi Sadece Gazete İle Değil Hemen Her Alanda Ülkesine ve Milletine Hizmet Eden Mümtaz Şahsiyetlerden Biridir.

Bugün O Sevgilisine Kavuşmanın En Doruk Noktasındadır. Sayın Enver Ören Beyefendi Bütün Hayatı Boyunca Âlimleri ve İlmi Sevmiş Adeta Âşık Olmuştur. O Bu Sevgi ve Sevdasını Hepimize Aşıladı. Hazırlattığı Teyp Kasetleri Dini Filmleri Dağıttığı Milyonlarca Bedava Kitaplarla İslam’ı İslam Âlimlerini Allah ve Resulünü Bizlere Sevdirdi.

Bizleri En Karanlık Zamanlarda Bile Arkadaşları İle Tek Yürek Halinde Allah’a Ulaştırmanın Çaba ve Gayreti İçerisinde Oldu.

Peki, Yaşımın Gazetesinin Yaşı Kadar Bile Olmamasına Rağmen Bu Kadar Rahat Onun Hakkında Nasıl Konuşabiliyorum Gibi Bir Soru Akla Gelebilir.

Hepimiz Elimizi Vicdanımıza Koyalım ve Allah İçin Konuşalım.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinde En Saygın Gazete Hangisi

En Saygın Televizyon

En Saygın Radyo

En Saygın Hastane Okul Kreş ve Daha Nice Bilemediklerim.

Herkes Gibi Onunda Elbet İnişli Çıkışlı Dönemleri Olmuştur. Ama O Onuruyla, Şeref ve Haysiyeti İle Hepimizin Gözü Önünde Bulunmuş Ülkesini ve Milletini Terk Ederek Rahat Bir Hayat Yaşamak Yerine, Yanında Çalışan Kapıcısından Müdürüne Varana Dek Bu Zorlu Dönemi Aşmışlardır.

Çünkü O Bir Vatanseverdi.

Çünkü O Bu Vatanın Gerçek Evladı İdi.

Çünkü O Ülkesini ve Milletini Çok Seven Bir Zat-ı Muhteremdi.

Rabbim!

Şahid Ol ki, Ben Bir Aciz Kulun Olarak, Muhterem Enver Ören Beyefendiden Razı ve Hoşnudum. Sende Ondan Razı ve Hoşnut Ol. Onu Dergâhına Katına Kabul Buyur. Varsa Günahlarını Affet. Bugün Onun Sayesinde Tanıdığım ve Hayatını Bildiğim Okuduğum Ne Kadar Veli Kulların Varsa, Onları Kendisine Şefaatçi Kıl ve Ondan Razı Ol.

Kendisine Rahmet Eyle ve Sevenlerine Sabrı Cemil İhsan Et. Âmin.

Allah Rahmet Etsin. Mekânı Cennet Olsun.Paylaş | | Yorum Yaz
240 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Müslümanlara çeşmeden su içmek haram değil mi? - 09/03/2018
Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”
Ey Bu Günahkâr Kulun Rabbi! Duası - 18/02/2017
Benim ve Bu Duama Âmin Diyen Herkesin Sıkıntılarını Tez Zaman da Gider Feraha Kavuştur...
Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in a.s Kıssaları - 04/02/2017
"Ey Rabbimiz! (Bu hizmetimizi) bizden kabul buyur! Sen gören ve bilensin!" diyorlardı."
Bir saatlik adalet, yetmiş yıl ibadetten daha hayırlıdır. - 27/01/2017
“Adâlette bulununuz. Şüphe yok ki, Allahü Tealâ âdil olanları sever.” (Hucurat sûresi, âyet 9) buyurulmuştur.
Namazın Farz ve Vacipleri - 21/07/2016
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Kişi, altmış sene namaz kılar, fakat onun bir namazı bile kabul olunmaz. Zira o rükûyu tam yapsa secdeyi tam yapmaz, secdeyi tam yapsa rükûyu tam yapmaz.” (Hadîs-i Şerîf, Musannef-i İbn-i Ebî Şeybe)
Ahlaki değerlerin eğitim ve öğretiminin önemi -2- - 20/06/2016
Allahü teâlânın, kullarına, râzı olduğu yolu göstermek için zaman zaman Peygamberler gönderdiği, akl-ı selîm sâhibi herkes tarafından kabul edilen çok açık bir husustur.
Ahlaki değerlerin eğitim ve öğretiminin önemi -1- - 16/06/2016
Peygamberler, insanlara, doğru yolu göstermek, onları Cenâb-ı Hakk’ın beğendiği yola kavuşturmak, yüksek ahlâk sâhibi insanlar olmalarını temin için gönderilmişlerdir.
Sıla-i Rahim - 13/05/2016
Hısım ve akrabaya iyilik, insanın malına ve ömrüne bereket verir.
Cafer-i Sadık ile Rafizi - 02/05/2016
Kûfede bir râfizî var idi. Adı Abdülmecîd bin Abdülgaffâr idi. Ca'fer-i Sâdık (k.s) hazretlerinin hûzuruna vardı ve. aralarında şu konuşma geçti.
 Devamı