• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Muhsin Demirtaş
destek@muhsindemirtas.com.tr
Enver Ağabeyin Ardından
22/12/2015

Kendisini Yakinen Tanımamakla Beraber Hemen Her Alanda Vatanımıza ve Milletimize Yapmış Olduğu Hizmetlerle Kendisini Hep Ailemizden Biri Olarak Gördük Tanıdık ve Sevdik. Bugün de Ailesinin ve Sevenlerinin Acısını En Kalbi Duygular İle Paylaşmaktan Ayrıca Onur Duyuyorum.

Bugün Dinimi Öğrenmemde Namazımı Hakkı İle Eda Etmemde Komşularıma Nasıl Davranacağıma Varıncaya Dek Edindiğim Bilgilerde Sayın Enver Ören Beyefendinin Tartışmasız Katkısı Çok Büyüktür.

Evlerimize Giren Gazetelerinden İslami Bilgileri Öğrendik Evvela.

Tarih Şuurunu ve Ecdada Sahip Çıkmanın Bilincini O ve Onun Gazetesinde Çalışan Çok Kıymetli Hocalardan Yazarlardan ve Araştırmacılardan Öğrendik Yıllar Boyunca.

Türkiye Gazetesinin Yaşı Benim Yaşımdan Daha Büyük. Bu Gazete ve Bu Gazeteye Emek Verenler 40 Seneden Fazladır Bu Memlekete ve Bu Aziz Millete Onurla Şerefle Yılmadan Yıkılmadan Hizmet Ettiler. Allah (celle celaluhu) Hepsinden Razı Olsun.

Sayın Enver Ören Beyefendi Sadece Gazete İle Değil Hemen Her Alanda Ülkesine ve Milletine Hizmet Eden Mümtaz Şahsiyetlerden Biridir.

Bugün O Sevgilisine Kavuşmanın En Doruk Noktasındadır. Sayın Enver Ören Beyefendi Bütün Hayatı Boyunca Âlimleri ve İlmi Sevmiş Adeta Âşık Olmuştur. O Bu Sevgi ve Sevdasını Hepimize Aşıladı. Hazırlattığı Teyp Kasetleri Dini Filmleri Dağıttığı Milyonlarca Bedava Kitaplarla İslam’ı İslam Âlimlerini Allah ve Resulünü Bizlere Sevdirdi.

Bizleri En Karanlık Zamanlarda Bile Arkadaşları İle Tek Yürek Halinde Allah’a Ulaştırmanın Çaba ve Gayreti İçerisinde Oldu.

Peki, Yaşımın Gazetesinin Yaşı Kadar Bile Olmamasına Rağmen Bu Kadar Rahat Onun Hakkında Nasıl Konuşabiliyorum Gibi Bir Soru Akla Gelebilir.

Hepimiz Elimizi Vicdanımıza Koyalım ve Allah İçin Konuşalım.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinde En Saygın Gazete Hangisi

En Saygın Televizyon

En Saygın Radyo

En Saygın Hastane Okul Kreş ve Daha Nice Bilemediklerim.

Herkes Gibi Onunda Elbet İnişli Çıkışlı Dönemleri Olmuştur. Ama O Onuruyla, Şeref ve Haysiyeti İle Hepimizin Gözü Önünde Bulunmuş Ülkesini ve Milletini Terk Ederek Rahat Bir Hayat Yaşamak Yerine, Yanında Çalışan Kapıcısından Müdürüne Varana Dek Bu Zorlu Dönemi Aşmışlardır.

Çünkü O Bir Vatanseverdi.

Çünkü O Bu Vatanın Gerçek Evladı İdi.

Çünkü O Ülkesini ve Milletini Çok Seven Bir Zat-ı Muhteremdi.

Rabbim!

Şahid Ol ki, Ben Bir Aciz Kulun Olarak, Muhterem Enver Ören Beyefendiden Razı ve Hoşnudum. Sende Ondan Razı ve Hoşnut Ol. Onu Dergâhına Katına Kabul Buyur. Varsa Günahlarını Affet. Bugün Onun Sayesinde Tanıdığım ve Hayatını Bildiğim Okuduğum Ne Kadar Veli Kulların Varsa, Onları Kendisine Şefaatçi Kıl ve Ondan Razı Ol.

Kendisine Rahmet Eyle ve Sevenlerine Sabrı Cemil İhsan Et. Âmin.

Allah Rahmet Etsin. Mekânı Cennet Olsun.291 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ağacı Kesilen Adamın İntikamı - 03/03/2019
“Merhaba sayın belediye reisi. Bugün bu mektupla size ölüm, yeniden doğmak ve intikam üzerine bir hikaye anlatacağım…
Herkes kendine uygun olan işi yapar - 23/02/2019
İyilik yaptığınız kişinin şerrinden sakınınız
Ben Seni Seviyorum - 19/02/2019
Unuttuğumuz ya da çoğu zaman örf ve adetlerimizden dolayı yapmadığımız bir sünnettir “seni seviyorum” diyebilmek. Sevdiği insana “Ben seni seviyorum” diye sevgisini bildirmek sünnettir. Sevdiklerinize sevdiğinizi söylemek de bir ibadettir.
Allah'ın cc Yardımı Neden Gelmez? - 17/02/2019
Allâh’ın (c.c) yardımının ve bereketinin kaldırılmasının başlıca sebepleri nelerdir? Abdülkâdir Geylânî Hazretleri neden kendinizi hesaba çekin diyor?
Gerçekten Sevince Böyle Oluyor - 13/02/2019
Aşk,teslimiyettir. Teslimiyet secdedir. Secde Aşktır.
Kalp Diliyle İç Dünyaya Yolculuk - 12/02/2019
Hazreti İnsan, Sonsuz Kulluk, Fakr’a Övgü ve Aşk Mesleği kitaplarının yazarı Rabia C. Brodbeck, Ağla isimli yeni kitabında ‘kendi hayat hikayesini’ anlatıyor.
Müslümanlara çeşmeden su içmek haram değil mi? - 09/03/2018
Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”
Ey Bu Günahkâr Kulun Rabbi! Duası - 18/02/2017
Benim ve Bu Duama Âmin Diyen Herkesin Sıkıntılarını Tez Zaman da Gider Feraha Kavuştur...
Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in a.s Kıssaları - 04/02/2017
"Ey Rabbimiz! (Bu hizmetimizi) bizden kabul buyur! Sen gören ve bilensin!" diyorlardı."
 Devamı