• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Muhsin Demirtaş
destek@muhsindemirtas.com.tr
Canım Babam
22/12/2015
Sen bir başka güzeldin canım babam.
Sen ölünce, birçok arkadaşın geldi, uzaktan yakından, seni sevenler hep cenazendeydi babam, herkes biliyordu ki artık seni bu dünya gözü ile son görüşleri olacaktı. Hepsi Geldi Canım Babam Hepsi Geldi.
Senin yerine ailen olan bizler karşıladık sana gelen misafirlerini, sen rahat uyu babam. Bizler misafirlerini hiç incitmedik, kimseyi sıkıntıya sokmadık. Hepsi de gayet memnun ayrıldılar yanımızdan ve hepsi gitti canım babam
 
Ve bize düşen evimize geri dönüş oldu.
Ve geri dönüşümüz de, yüreğimizde katmerleşen acılar bulduk canım babam.
Senden sonra; yapılanlar, söylenenler, acılar, sevinçler, şimdi her şey artık senin gıyabında.
 
Bir babanın arkasından onun hakkında yazı yazmanın bu kadar zor olduğunu hiç tahmin edemezdim. Oysa ben sana yazmayı severdim biliyorsun canım babam. Hani derler ya her ölüm erken ölümdür diye, bunu bilmiyorum ama gerçekten çok erken ayrıldın aramızdan. Sana doyamadık ki canım babam.
 
İnandığın değerlerin vardı, ilk sırada İslam ikinci sırada İslam’la Yoğurmaya çalıştığın çok sevdiğin ailen. Bizim İçin her yerde olmaya çalıştın.
Sana şahitlik yapıyorum. Canım babam. Hiçbir zaman kendi rahatını düşünmedin. Hiçbir zaman kendini ön planda tutmadın. Ailen için her fedakârlığı yaptığına ben şahidim canım babam. 
 
Sen Şimdi Rahat Uyu. Belki Bizler İstediğin Gibi Birer Fert Olamadık Ama İnan Canım Babam, Dinimizden İnancımızdan Namusumuzdan Asla Taviz Vermedik.
Allah Şahid ki Canım Babam Aç Kalsak ta Harama El Uzatmadık. Kimsenin Malını Çalmadık. Kimseye Haksızlık Yapmadık.
 
Çünkü Sen Bize Haram Lokma Yedirmedin Babam. Bütün Ömrün Şerefle Onurla Haysiyetle Geçti. İnşallah Bize Bıraktığın Bu Mirasa Sahip Çıkacağız Babam. Sen Olmasan da Artık Nasihat Veremesen de Bize Verdiğin Nasihatlerle, Öğrettiğin Değerlerimizle Yaşamaya Gayret Ediyoruz. Sen Rahat Uyu Babam. Bizler Senden Daima Memnun Olduk Seni Daima Sevdik ve Arkandan Hep Duacıyız. Sende Evlatların Olarak Haklarımız Varsa Sana Helal Olsun Babam.
 
Kabrini Rabbim Cennet Bahçesi Yapsın. Işığın Aşığı Olduğun Hazreti Furkan Rehberin Hazreti Muhammed Mustafa {s.a.v} Olsun. Allah Sana Rahmet Etsin Canım Babam. Oğlun Muhsin.


193 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ağacı Kesilen Adamın İntikamı - 03/03/2019
“Merhaba sayın belediye reisi. Bugün bu mektupla size ölüm, yeniden doğmak ve intikam üzerine bir hikaye anlatacağım…
Herkes kendine uygun olan işi yapar - 23/02/2019
İyilik yaptığınız kişinin şerrinden sakınınız
Ben Seni Seviyorum - 19/02/2019
Unuttuğumuz ya da çoğu zaman örf ve adetlerimizden dolayı yapmadığımız bir sünnettir “seni seviyorum” diyebilmek. Sevdiği insana “Ben seni seviyorum” diye sevgisini bildirmek sünnettir. Sevdiklerinize sevdiğinizi söylemek de bir ibadettir.
Allah'ın cc Yardımı Neden Gelmez? - 17/02/2019
Allâh’ın (c.c) yardımının ve bereketinin kaldırılmasının başlıca sebepleri nelerdir? Abdülkâdir Geylânî Hazretleri neden kendinizi hesaba çekin diyor?
Gerçekten Sevince Böyle Oluyor - 13/02/2019
Aşk,teslimiyettir. Teslimiyet secdedir. Secde Aşktır.
Kalp Diliyle İç Dünyaya Yolculuk - 12/02/2019
Hazreti İnsan, Sonsuz Kulluk, Fakr’a Övgü ve Aşk Mesleği kitaplarının yazarı Rabia C. Brodbeck, Ağla isimli yeni kitabında ‘kendi hayat hikayesini’ anlatıyor.
Müslümanlara çeşmeden su içmek haram değil mi? - 09/03/2018
Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”
Ey Bu Günahkâr Kulun Rabbi! Duası - 18/02/2017
Benim ve Bu Duama Âmin Diyen Herkesin Sıkıntılarını Tez Zaman da Gider Feraha Kavuştur...
Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in a.s Kıssaları - 04/02/2017
"Ey Rabbimiz! (Bu hizmetimizi) bizden kabul buyur! Sen gören ve bilensin!" diyorlardı."
 Devamı