• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://plus.google.com/u/0/+MuhsinDemirtaşDuaFM/posts
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 7°
Muhsin Demirtaş
destek@muhsindemirtas.com.tr
Canım Babam
22/12/2015
Sen bir başka güzeldin canım babam.
Sen ölünce, birçok arkadaşın geldi, uzaktan yakından, seni sevenler hep cenazendeydi babam, herkes biliyordu ki artık seni bu dünya gözü ile son görüşleri olacaktı. Hepsi Geldi Canım Babam Hepsi Geldi.
Senin yerine ailen olan bizler karşıladık sana gelen misafirlerini, sen rahat uyu babam. Bizler misafirlerini hiç incitmedik, kimseyi sıkıntıya sokmadık. Hepsi de gayet memnun ayrıldılar yanımızdan ve hepsi gitti canım babam
 
Ve bize düşen evimize geri dönüş oldu.
Ve geri dönüşümüz de, yüreğimizde katmerleşen acılar bulduk canım babam.
Senden sonra; yapılanlar, söylenenler, acılar, sevinçler, şimdi her şey artık senin gıyabında.
 
Bir babanın arkasından onun hakkında yazı yazmanın bu kadar zor olduğunu hiç tahmin edemezdim. Oysa ben sana yazmayı severdim biliyorsun canım babam. Hani derler ya her ölüm erken ölümdür diye, bunu bilmiyorum ama gerçekten çok erken ayrıldın aramızdan. Sana doyamadık ki canım babam.
 
İnandığın değerlerin vardı, ilk sırada İslam ikinci sırada İslam’la Yoğurmaya çalıştığın çok sevdiğin ailen. Bizim İçin her yerde olmaya çalıştın.
Sana şahitlik yapıyorum. Canım babam. Hiçbir zaman kendi rahatını düşünmedin. Hiçbir zaman kendini ön planda tutmadın. Ailen için her fedakârlığı yaptığına ben şahidim canım babam. 
 
Sen Şimdi Rahat Uyu. Belki Bizler İstediğin Gibi Birer Fert Olamadık Ama İnan Canım Babam, Dinimizden İnancımızdan Namusumuzdan Asla Taviz Vermedik.
Allah Şahid ki Canım Babam Aç Kalsak ta Harama El Uzatmadık. Kimsenin Malını Çalmadık. Kimseye Haksızlık Yapmadık.
 
Çünkü Sen Bize Haram Lokma Yedirmedin Babam. Bütün Ömrün Şerefle Onurla Haysiyetle Geçti. İnşallah Bize Bıraktığın Bu Mirasa Sahip Çıkacağız Babam. Sen Olmasan da Artık Nasihat Veremesen de Bize Verdiğin Nasihatlerle, Öğrettiğin Değerlerimizle Yaşamaya Gayret Ediyoruz. Sen Rahat Uyu Babam. Bizler Senden Daima Memnun Olduk Seni Daima Sevdik ve Arkandan Hep Duacıyız. Sende Evlatların Olarak Haklarımız Varsa Sana Helal Olsun Babam.
 
Kabrini Rabbim Cennet Bahçesi Yapsın. Işığın Aşığı Olduğun Hazreti Furkan Rehberin Hazreti Muhammed Mustafa {s.a.v} Olsun. Allah Sana Rahmet Etsin Canım Babam. Oğlun Muhsin.


Paylaş | | Yorum Yaz
171 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Müslümanlara çeşmeden su içmek haram değil mi? - 09/03/2018
Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”
Ey Bu Günahkâr Kulun Rabbi! Duası - 18/02/2017
Benim ve Bu Duama Âmin Diyen Herkesin Sıkıntılarını Tez Zaman da Gider Feraha Kavuştur...
Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in a.s Kıssaları - 04/02/2017
"Ey Rabbimiz! (Bu hizmetimizi) bizden kabul buyur! Sen gören ve bilensin!" diyorlardı."
Bir saatlik adalet, yetmiş yıl ibadetten daha hayırlıdır. - 27/01/2017
“Adâlette bulununuz. Şüphe yok ki, Allahü Tealâ âdil olanları sever.” (Hucurat sûresi, âyet 9) buyurulmuştur.
Namazın Farz ve Vacipleri - 21/07/2016
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Kişi, altmış sene namaz kılar, fakat onun bir namazı bile kabul olunmaz. Zira o rükûyu tam yapsa secdeyi tam yapmaz, secdeyi tam yapsa rükûyu tam yapmaz.” (Hadîs-i Şerîf, Musannef-i İbn-i Ebî Şeybe)
Ahlaki değerlerin eğitim ve öğretiminin önemi -2- - 20/06/2016
Allahü teâlânın, kullarına, râzı olduğu yolu göstermek için zaman zaman Peygamberler gönderdiği, akl-ı selîm sâhibi herkes tarafından kabul edilen çok açık bir husustur.
Ahlaki değerlerin eğitim ve öğretiminin önemi -1- - 16/06/2016
Peygamberler, insanlara, doğru yolu göstermek, onları Cenâb-ı Hakk’ın beğendiği yola kavuşturmak, yüksek ahlâk sâhibi insanlar olmalarını temin için gönderilmişlerdir.
Sıla-i Rahim - 13/05/2016
Hısım ve akrabaya iyilik, insanın malına ve ömrüne bereket verir.
Cafer-i Sadık ile Rafizi - 02/05/2016
Kûfede bir râfizî var idi. Adı Abdülmecîd bin Abdülgaffâr idi. Ca'fer-i Sâdık (k.s) hazretlerinin hûzuruna vardı ve. aralarında şu konuşma geçti.
 Devamı