• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/muhsindemirtas
  • https://twitter.com/MuhsinDemirtas
Trabzon Tel Çit
Hava Durumu
Muhsin Demirtaş
destek@muhsindemirtas.com.tr
Sıkıntılı Anlarda Okunacak Dua
21/12/2015
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym – Bismillâhirrahmânirrahîym
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e ve Barik ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammedin Kema Barekte Ala Seyyidina İbrahim’e ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e Fil Âlemin… İnneke Hamidun Mecid Es-Selamu Aleyke Eyyuhunnebiyyu ve Rahmetullahi ve Berekatuhu
Ey Yüceler Yücesi Şanı Büyük Olan Rahman ve Rahim Olan Kerim Olan Evvel Olan Ahir Olan Zahir Olan Batîn Olan Hayy ve Kayyum Olan Allahım Ey Bütün Her Şeye Gücü Yeten Bütün her şeye kadir olan Allahım.
Zatını Bütün Noksan Sıfatlardan Tenzih Ederim… Ben Seni Tenzih Edemezsem de Sen Bütün Noksanlıklardan Zaten Münezzehsin… Allahım Ben Layığı İle Seni Hamd Edemem… Sen Ancak Seni Hamd Ettiğin Gibisin… Ben Ancak Sana Şükrederim Layık Olamasam da Hamd Ederim.  Sana Ettiğim Hamdler Senin Yarattıklarının Sayısı Adedince Olsun… Zaten Bütün Hamdler de sanadır… Sana Sonsuz Şükürler Olsun Allahım…
Ya Rabbi!
İki Cihan Güneşi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa {s.a.v}  ve Onun temiz Ehl-i Beytine Al-i’ne ve Ashabının Hepsine Hiç Birini Bir Diğerinden Ayırt Etmeksizin Hepsine Sonsuz Salât Ve Selam Olsun… Es-Selatu Ves-Selamu Aleyke Ya Resulallah Es-Selatu Ves-Selamu Aleyke Ya Habib Allah Es-Selatu Ves-Selamu Aleyke Ya Seyyidel Evveline Vel Ahirin…
Ya Rabbi! 
Âdem a.s ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa {s.a.v} Arasında Gelmiş Geçmiş Olan Bütün Peygamberlerine Sonsuz Salât ve Selam Olsun… Selamımı Onlara İlet Ya Rabbi…
Ya Rabbi!
Bütün Peygamberlerinin Ashaplarına ve Ashab-ı Kehf’e de Sonsuz Salât ve Selam Olsun…  Onlara da Selamımı İlet Ya Rabbi…
Ya Rabbi!
Hz. Muhammed Mustafa {s.a.v},Hz. Ebubekir-i Sıddık {r.a},Selman-i Farisi {r.a},Kasım Bin Muhammed Bin Ebubekir {r.a}, Caferi Sadık {r.a}, Bayezid-i Bistami {r.a.}, Ebu-l Hasan-ı Harkani, Ebu Ali El-Farmedi, Yusuf-i Hemedani Abdulhalık El- Goncdüvani Arif Rivegeri Mahmut El- İncir Fagnevi Ali Ramitani Muhammed Baba Semmasi Seyyid Emir Külal Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaeddin-i Buhari Alâeddin Attar Yakup Çerhi Ubeydullah- i Ahrar Muhammed Zahid Derviş Muhammed Hace-i Emkeneği Muhammed Baki Billahİmam-ı Rabbani {Ahmed-i Faruki Serhendi} Muhammed Masum-i Faruki Şeyh Seyfeddin-i Faruki,Seyyid Nur, Mazhar-ı Can-ü Canan,Seyyid Abdullah-ı Dehlevi, Mevlana Halid-i Bağdadi, Seyyid Taha – i Neriye, Seyyid Sıbğatullah-i Arvasi, Şeyh Abdurrahman-i Taği, Şeyh Fethullah – Verkanisi, Şeyh Muhammed Diyaed-din, Şeyh Muhammed Emin, Şeyh Muhammed Taha-i Sani, Seyyid Şeyh Selahaddin El –Abiri, Şeyh Halid-i Adgon-i,Seyyid Şeyh Nurullah el-Abiri Hazretlerine Sonsuz Salat ve Selam Olsun… Bunlara da Selamımı İlet Ya Rabbi!
 
Ya Rabbi!
Âdem Aleyhis-selamdan Bugüne Kadar Gelmiş Geçmiş Bütün Mü’min ve Müslüman Kullarına ve Âdem Aleyhis-selamdan Bugüne Kadar Olan Gelmiş Geçmiş Bütün Atalarıma Anneme ve Babama Rahmet Eyle… Onları Merhametinle Yarlığa Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Üzerimde Kul Hakkı Bulunan ve Fakat Vefat Eden Mü’min ve Müslüman Kullarına da Rahmet Eyle… Onları Affet Bağışla Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Görevi Başında Görev Bilinci İle Vatan ve Milletin Namusunu Çiğnetmemek Adına Korumakla Yükümlü İken Görevinin Başında Şehid Düşen Müslüman Asker ve Polisimize de Rahmet Eyle… Onları Bağışla Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Mü’min ve Müslüman Olan Akrabalarımdan Razı Ol… İşlerini Güçlerini Kolaylaştır… Komşularımdan Darda Olanlarına Sen Merhametinle Yardım Et… Bizi, Komşu ve Akrabalarımızı, Bütün Müslüman Milletleri Her Türlü Kötülükten Kazadan Beladan Muhafaza Buyur… Düşman İstilasından Sen Koru Ya Rabbi!
Ya Rabbi
Her Türlü Görünür Görünmez Kaza ve Belalardan Yangınlardan Depremlerden Suda Boğulmalardan Hâsılı Her Türlü Afetten Beni ve Müslüman Kullarını Koru Allahım…
Ya Rabbi!
Ailelerimize Birlik ve Dirlik Ver… Bizi Kanaatkâr Kıl… Bizi Birbirimize Sevdir… Bizi Senin Yolundan Senin Dininden Ayırma Allahım… Bedenimize Sağlık Sıhhat, Yuvamıza Şenlik ve Mutluluk Nasip Et… Üzerimize Sağımıza Solumuza, Üstümüze Altımıza, Önümüze ve Arkamıza Nurunu Ver Allahım… Buralardan Gelebilecek İnsi, Cinni veya Şeytani Tuzaklardan Bizi Koru Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Sana Layık Kul Değiliz Belki ve Fakat Senden Ümidimizi de Kesmiş Değiliz.
Ya Rabbi!
Rahmetini Sağanak Sağanak Yağdıracağın ve Hz. Muhammed Mustafa’nın {s.a.v} Ümmetini Bağışlayacağın Gün Biz Günahkâr Kullarını da Bağışlanmış Olanlardan Eyle…
Ya Rabbi!
Bizi İmandan ve Kur’anından Ayırma… Son Nefesimizde Kelime-i Tevhid La İlahe İllallah Muhammed’un Resulallah Demeyi Nasip Et… Ölümümüzü Kolaylaştır… Kabrimizi Genişlet… Münker ve Nekire Rahat Cevap Vermemizi Nasip Buyur… Bizi Kabir Azabından Koru… Ahirette Defteri Sağ Eline Verilenlerden Eyle… Sıratı Geçmemizi Bize Kolaylaştır Allahım… Bizi Cennetul Firdevs’e Alarak Cemalinle Şereflendir Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Bizleri Havz-ı Kevserin Başında Peygamberin Habibin Hz. Muhammed Mustafa {s.a.v} İle Buluştur…
Ya Rabbi!
Biliyorum Biz Günahkârız Fakat Sende Merhamet Sahibisin… Bizi Bize Bırakma.
Ya Rabbi!
Bizi Şeytanın Elinde Nefsimizin Oyuncağı Yapma…
Ya Rabbi!
Yalnız Sana İnanıyor ve Yalnız Senden Yardım Dileniyoruz Allahım…
Bu Aciz, Bu Günahkâr Kulun Muhsin’i Affet Bağışla Ya Rabbi!
Âmin Âmin Âmin
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e ve Barik ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammedin Kema Barekte Ala Seyyidina İbrahim’e ve Ala Ali Seyyidina İbrahim’e Fil Âlemin… İnneke Hamidun Mecid Es-Selamu Aleyke Eyyuhunnebiyyu ve Rahmetullahi ve Berekatuhu


240 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ağacı Kesilen Adamın İntikamı - 03/03/2019
“Merhaba sayın belediye reisi. Bugün bu mektupla size ölüm, yeniden doğmak ve intikam üzerine bir hikaye anlatacağım…
Herkes kendine uygun olan işi yapar - 23/02/2019
İyilik yaptığınız kişinin şerrinden sakınınız
Ben Seni Seviyorum - 19/02/2019
Unuttuğumuz ya da çoğu zaman örf ve adetlerimizden dolayı yapmadığımız bir sünnettir “seni seviyorum” diyebilmek. Sevdiği insana “Ben seni seviyorum” diye sevgisini bildirmek sünnettir. Sevdiklerinize sevdiğinizi söylemek de bir ibadettir.
Allah'ın cc Yardımı Neden Gelmez? - 17/02/2019
Allâh’ın (c.c) yardımının ve bereketinin kaldırılmasının başlıca sebepleri nelerdir? Abdülkâdir Geylânî Hazretleri neden kendinizi hesaba çekin diyor?
Gerçekten Sevince Böyle Oluyor - 13/02/2019
Aşk,teslimiyettir. Teslimiyet secdedir. Secde Aşktır.
Kalp Diliyle İç Dünyaya Yolculuk - 12/02/2019
Hazreti İnsan, Sonsuz Kulluk, Fakr’a Övgü ve Aşk Mesleği kitaplarının yazarı Rabia C. Brodbeck, Ağla isimli yeni kitabında ‘kendi hayat hikayesini’ anlatıyor.
Müslümanlara çeşmeden su içmek haram değil mi? - 09/03/2018
Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”
Ey Bu Günahkâr Kulun Rabbi! Duası - 18/02/2017
Benim ve Bu Duama Âmin Diyen Herkesin Sıkıntılarını Tez Zaman da Gider Feraha Kavuştur...
Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in a.s Kıssaları - 04/02/2017
"Ey Rabbimiz! (Bu hizmetimizi) bizden kabul buyur! Sen gören ve bilensin!" diyorlardı."
 Devamı